image1 image2 image3

O projekcie

Dzieciaki Krakowiaki to projekt wycieczek po Krakowie oraz warsztatów historycznych, artystycznych i kulturowych kierowany do dzieci. Współpracujemy z wieloma muzeami  Krakowa oraz  instytucjami związanymi z kulturą.

Nasze cele :

  • Chcemy, aby znajomość naszego miasta i jego historii budowała w dzieciach poczucie dumy z bycia Krakowiakiem i Polakiem. 
  • Chcemy, aby kontakt ze środowiskiem lokalnym dostarczał dzieciom bogatych przeży, a równocześnie pozwolił im dostrzec wpływ innych kultur i narodowości na powstanie niepowtarzalnego klimatu Krakowa.
  • Chcemy aby nasze spotkania rozwijały u dzieci spostrzegawczość i pomysłowość, uwrażliwiały je na różnorodność i piękno otaczającego świata.

Skąd pomysł ?

Jesteśmy przewodnikami po Krakowie, ale pracujemy również jako piloci oprowadzając  grupy turystów po całej Europie. To właśnie pracując w Paryżu, Rzymie, Amsterdamie  czy Barcelonie z zazdrością można zaobserwować  jak wspaniale  małe dzieci przyjmowane są tam przez wielkie galerie, słynne muzea i pałace. Jak wiele te obiekty mają im do zaproponowania  i jak potrafią wykorzystać ich naturalną ciekawość, kreatywność i spontaniczność.

Naszym pomysłem było przeszczepienie tego do Krakowa. Każdy rodzic i każdy nauczyciel wie, jak szybko dzieci się nudzą. Wiemy to również my. 

Wiemy, że  dziecko nie może tylko słucha, musi działać. ?Wciągamy?  więc dzieci w historię i sztukę poprzez atrakcyjne   zadania, zabawę, rywalizację, magiczne historie.  Udało się nam. Po naszych spotkaniach dzieci wracają bogate we wrażenia, z mnóstwem nowych informacji i na pewno nie znudzone.

 Jak wyglądają spotkania?

Proponujemy zajęcia dla dzieci w różnych formach:

  • Zwiedzanie Krakowa połączone z zajęciami warsztatowymi - (ok. 2 godz.)
  • Zwiedzanie muzeów (ok. 1 godz.)
  • Warsztaty w przedszkolu lub szkole (ok. 1 godz.) 

Wszystkie wycieczki,  zajęcia i warsztaty Dzieciaków Krakowiaków mają pewne wspólne cechy...

  • ZAWSZE  prowadzą je licencjonowani przewodnicy po Krakowie z doświadczeniem w pracy z dziećmi. 
  • ZAWSZE dzieci pracują  i bawią się wykorzystując materiały i pomoce przygotowane specjalnie dla nich, dopasowane do ich umiejętności i możliwości manualnych.
  • ZAWSZE zajęcia urozmaicone są  konkursami, zabawami,  a zwycięzcy otrzymają nagrody i pamiątki. 
  • NIGDY dzieci się nie nudzą.

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych, pomocy naukowych, rekwizytów, kart pracy, puzzle-i itd. Na warsztatach korzystamy z pokazów multimedialnych, wykorzystujemy również  muzykę. Wszystkie zajęcia warsztatowe połączone są z wykonaniem przez dzieci pracy indywidualnej lub grupowej związanej z omawianym tematem.

Ceny zajęć obejmują:

Opłatę za przewodnika, koszty wstępów i korzystania z pomieszczeń których odbywają się zajęcia warsztatowe,  materiały plastyczne i pomoce wykorzystywane w czasie zajęć, nagrody dla zwycięzców. 

2018  Dzieciaki Krakowiaki  Original template by globbers 
Powered by  Agencja Reklamowa Nickolai