image1 image2 image3

Dla szkół

Nasze wycieczki odbywają się w obrębie Starego Miasta i obejmują najważniejsze, zabytkowe obiekty Krakowa. Jednak nie proponujemy dzieciom nudnego zwiedzania wypełnionego faktami, datami i nazwiskami. Proponujemy zwiedzanie w niecodziennej formie, z włączeniem elementów gry miejskiej, wykorzystując spostrzegawczość, kreatywność i potrzebę zdrowej rywalizacji. W czasie zwiedzania chcemy pokazać nasze miasto z niecodziennej strony. Wykorzystujemy rekwizyty, archiwalne zdjęcia, karty pracy organizujemy quizy, zagadki.

A oto propozycje wycieczek

TRAKT KRÓLEWSKI ? czyli...

ekscytująca podróż przez wieki.

czas trwania ok.. 3 godz., cena 10 pln/os.

Wycieczka prowadzi historyczną drogą od Bramy Floriańskiej Barbakanu przez Rynek Główny i Collegium Maius, ulicę Grodzką na Zamek Królewski na Wawelu. Będziemy oglądać miejsca ściśle związane z historią Polski - chodzić ulicami, którymi chadzali polscy królowie, Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko, czy mistrz Jan Matejko.

KAZIMIERZ czyli? miasto w mieście.

zas trwania ok., 3 godz., cena 10 pln/os.

Ta wycieczka pokazuje część Krakowa, pozostającą do dziś na styku dwóch kultur: chrześcijańskiej i żydowskiej. Z jednej strony zobaczymy Panteon Narodowy na Skałce i wspaniałe gotyckie kościoły, z drugiej synagogi i urokliwe uliczki dzielnicy żydowskiej. Poznamy różnorodność tradycji żydowskiej i zobaczymy jak wiele jest elementów, łączących nasze kultury.

Tropem smoka

(dla dzieci najmłodszych)

czas trwania ok. 3 godz., cena 10 pln/os.

Młodsze dzieci z pewnością będą dobrze bawiły się podczas wycieczki w czasie której odwiedzą miejsca, które znają z legend: Jamę Smoka Wawelskiego, zamek w którym mieszkali polscy królowie i Rynek, po którym chodzą rycerze zaklęci w gołębie.

Proponujemy też dodanie do programu wycieczek warsztatów tematycznych lub wizyty w muzeach.

Warsztaty

( czas trwania ok. 1 godz., cena 2pln/os.)

Muzea

( grupa ponosi dodatkowo koszt wstępu do muzeum)

- Podziemia Rynku Krakowskiego to fascynująca podróż w czasie, dawne ulice Krakowa, tysiące odkopanych przedmiotów, dawne budynki i cmentarze, a wszystko to 5 metrów pod ziemią.

- Muzeum Galeria Sztuki Polskiej w Sukiennicach to najsłynniejsze polskie dzieła sztuki, ich historia, anegdoty i wielcy twórcy: Matejko, Malczewski, Michałowski, Chełmoński, Kossak i inni.

- Muzeum etnograficzne to wspaniałe rekonstrukcje wnętrz i warsztatów, magia obrzędów ludowych i ogromne zbiory przedmiotów, których przeznaczenie zaskakuje nie tylko dzieci.

- Muzeum archeologiczne to wyprawa w krainę egipskich mumii, amuletów i magicznych historii

- Komnaty wawelskie to wnętrza, które pamiętają naszych królów i królowe, najważniejsze uroczystości, bale i wesela królewskie. Spróbujemy znaleźć salę tronową, słynne głowy wawelskie i zwierzęta chowające się w arrasach.

- Skarbiec i zbrojownia to miejsce gdzie zobaczymy miecze pamiętające wielkie koronacje i najsłynniejsze bitwy, piękne zbroje rycerskie, ale również srebrne talerze na których jadali polscy królowie.

2018  Dzieciaki Krakowiaki  Original template by globbers 
Powered by  Agencja Reklamowa Nickolai